Duiwelyn 0769499599

VEILINGRINGE 2015.

Verskeie duiweboere het navraag gedoen oor die moontlikheid om die veilingringe vir volgende jaar se veilingwedvlug nou alreeds beskikbaar te stel aangesien heelwat duiweboere nou midde in hul broeiseisoen is en baie graag nou veilingringe wil aankoop.  Na oorleg met die bestuur is besluit om hierdie versoek toe te staan en kan u nou alreeds veilingringe aankoop teen R100 per ring. Ringe is beskikbaar by die sekretaris.

BOSHOFF  NOMINASIE 2014

Die Boshoff nominasie wedvlug is jaarliks een van die hoogtepunte op ons vliegprogram en vanjaar is dan ook geen uitsondering op die reël nie. Verskeie duiweboere  het al navraag gedoen oor die wedvlug oor bv watter vorm dit vanjaar gaan aanneem, wat die prysgeld gaan wees ens. Daar is besluit om weer terug te keer na die oorspronklike wyse waarop die wedvlug gevlieg was aan die begin. Die reëls rondom die wedvlug vir 2014 sal asvolg wees:

  1. Elke lid word toegelaat om soveel duiwe te nomineer as wat hy wil teen R50 per duif. Van elke lid word darem verwag om ‘n minimum van vyf duiwe te nomineer.
  2. Die gedagte is  dat u  hierdie duiwe moet verkoop aan vriende van die duiwesport,  en u is nie verplig om self enige duiwe te nomineer nie. Dit staan u egter vry om u eie duiwe ook aan te koop om dan in aanmerking te kom vir die prysgeld vir die teler van die duif.

3.  Kom ons wend ‘n daadwerklike poging aan om soveel as moontlik

duiwe van die hand te sit. Dit is miskien tyd dat u buurman,skoonma,

skoonseun, u apteker ens ‘n R50 belê in u stokperdjie en ook ‘n kans

staan om ‘n lekker  kontantprys in sy of haar sak te druk.

  1. Baie dankie vir u positiewe bydrae in die verband. Ons kan indien elke duiweboer sy kant bring maklik ‘n bedrag van R10000 bymekaar maak.
  2. By die nuusbrief is die inskrywingsvorm ingesluit sodat u solank kan begin om u duiwe te verkoop.

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.edenposduifklub.co.za/wp-content/uploads/2014/07/706.jpg

http://www.edenposduifklub.co.za/wp-content/uploads/2014/07/706.jpg

Blue Check wyfie tuinroete 13/5071 Pa: Dieselfde wenner Ma: Hauben x Oscar

VIR ENIGE DONASIE KAN JULLE DIT IN DIE VOLGENDE BANKREKENING INBETAAAL :

EDEN  POSDUIFKLUB

ABSA

918 141 9389

EDEN POSDUIFKLUB

LEON NOOI ONS NA N KNIPMES BRAAI

SATERDAG 18 OKTOBER OP SY PLAAS VANAF 11 VM

1.  Fondsinsameling – klubfondse

2.  Leon stuur +- 100 duiwe saam met die SKDU vir n wedvlug vanaf Kimberley.

3.  Elke deelnemer (duiweboere of vriende) trek vier nommers van die duiwe in die wedvlug.

4.  Totale koste beloop R200.00 wat die volgende insluit:

     4.1  Skaapvleis en van jou eie keuse, jy gaan dit self sny en daar is geen beperking

     4.2  Verrassingspryse wie die eerste 3 duiwe wat arriveer.

5.  Ander reelings:

     5.1  Bring eie drinkgoed saam

     5.2  Braaibroodjie of slaai

     5.3  Miskien iets om op te sit terwyl ons vir die duiwe wag en eie eetgerei.

6.  Kom geniet n heerlike dag saam met jou duiwevriende en maak terselfder tyd n bydrae tot ons klubfondse.  Baie dankie aan Leon met n

     opwindende inisiatief, werklikwaar iets om na uit te sien so aan die einde van die seisoen.

Barnard en Rousseau
1ste plek - Houben Jansen & ma Snotneus Slimme

1ste plek - Houben Jansen & ma Snotneus Slimme

1ste plek – Houben Jansen & ma Snotneus Slimme

2de plek - Blouband bont wyfie - pa Rassie Jansen & ma Rick Cools Houben

2de plek – Blouband bont wyfie – pa Rassie Jansen & ma Rick Cools Houben 

Thinus en Leon Barnard - Karatara se klubkampioene vir 2014

Thinus en Leon Barnard - Karatara se klubkampioene vir 2014

TWEE BELANGRIKE DATUMS :

1.  8 NOVEMBER  –  JONGDUIF VEILING – OUTENIQUA ROLBALKLUB

2.  6 DESEMBER  –  TUINROETE FEDERASIE PRYSUITDELING IN GEORGE

 Click Arrow For More. FEATURES

 

Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. Eden Racing Pigeon Klub. 

Eden Racing Pigeon Klub. 

She talks. He talks. I play. You play. We play. They play. She plays. He plays. I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. You play. Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. You play. Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. You play. Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. Eden Racing Pigeon Klub.

Inligtingsblad.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. You play. Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. She talks. He talks. I play. Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

Eden Racing Pigeon Klub.

I walk. You Walk. We walk. They walk. She walks. He walks. I eat. You eat. We eat. They eat. She eats. He eats. They eat. She eats. He eats. I sit. You sit. We sit. They sit. She sits. He sits. I run. You run. We run. They run. She runs. He runs. I talk. You talk. We talk. They talk. Eden Racing Pigeon Klub.

Organic Foods GeorgeTCN4U Garden RouteTCN4U George. Organic Foods Garden RouteOrganic Health Garden RouteOrganic Health GeorgeOrganic Plants GeorgeOrganic Plants Garden RouteOrganic Products GeorgeOrganic Products Garden Route

Der LederHandlerLeatherGeniune LeatherHandcrafted Leather

Donovan Wright Wildlife PhotographyWildlife PhotographyBig Five PhotographerPhotographer George.

LPG GasEasishoppe GeorgeGas George. Easi Camping Easi ShoppeEasi Cooking Gas ShoppeEasi Shoppe George HomeEasi Shoppe George Shower

Eden Posduif KlubRacing Pigeon ClubEden Racing Pigeon KlubPigeon RacingJunior Pigeon FanciarsRacing Pigeons GeorgeRacing Pigeons Garden RoutePigeon Racing Garden RouteTuinroete FederasieGarden Route FederasieRacing Pigeon FancairsWed Vlug DuiweWed Vlug Duiwe GeorgeTuinroete FederationRacing Pigeons GeorgeRacing Pigeon ProductsRacing Pigeon FoodRacing Pigeon Medicine.

Springbok Racing PigeonsQuality Racing PigeonsPigeons RacingRacing Pigeons GeorgeRacing Pigeons Garden Route.

Websites Design GeorgeEden Websites

Staccato Music Shop GeorgeStaccato Music Shop Garden RouteStaccato Music Mossel BayStaccato Music Shop Mossel BayMusical Instrument Shop GeorgeMusical Instrument Shop Garden RouteMusical Instrument Mossel BayAcoustic Drums Shop GeorgeElectronic Drums Shop GeorgeCymbals Shop Mossel BayPercussion Shop Mossel BayAcoustic Guitars Shop GeorgeElectric Guitars Shop GeorgeClassic Guitars Shop GeorgeBass Guitars Shop GeorgeUkulele Shop GeorgeAmplification Effects Shop GeorgeStrings Accessories Shop GeorgeElectronic Piano Garden RouteSynths Garden RouteKeyboards Garden RouteYamaha Clavinova Garden RouteUpright Piano Instrument GeorgeGrand Piano Instrument GeorgeBrass Woodwind Shop GeorgeBowed Instruments Shop GeorgeSpeakers Shop Mossel BayAmplifiers Shop Mossel BayMixers Instrument Mossel BayMicrophones Instrument Mossel BayInterfaces Shop Mossel BayMonitors Shop Mossel BayControllers Shop Mossel BayMicrophones Shop Mossel BayLED Lighting Shop GeorgeControllers Software Shop George.

Sport Clothing Manufactures Gauteng. Online StoreSport Clothing Store GautengSportwear Manufactures GautengSportwear Store GautengGym Wear Manufactures PetoriaGym Wear Store PetoriaAthletic Clothing Manufactures PetoriaAthletic Clothing Store GautengMen Sportwear Manufactures GautengMen Sportwear Store GautengAtletic Wear Manufactures PetoriaAtletic Wear Store PetoriaLadies Sportwear Manufactures PetoriaLadies Sportwear Store PetoriaLadies Sportwear Manufactures GautengLadies Sportwear Store Gauteng.

Bull Equipment South AfricaSA Scrap Recycling EquipmentRecycling Equipment Sale SARecycling Machinery South AfricaRecycle Equipment South AfricaSouth Africa Hydraulic Metal ShearSA Scrap Metal BalerSA Scrap Metal Shear BalerSA Scrap Metal Briquette PressWaste Baler South AfricaSouth Africa Horizontal Waste BalerSA Vertical Waste BalerSouth Africa Manual Waste BalerSouth Africa Automatic Waste BalerY83-250 Scrap Metal Briquette PressY83-630 Scrap Metal Briquette PressWSD-6300 Scrap Metal Shear BalerWSD-4000C Scrap Metal Shear BalerSA Turn BalerSA Side Push BalerSouth Africa Forward BalerSA Y83Q-135 Scrap Metal BalerSA Y83Q-160 Scrap Metal BalerSA Y83-T-125 Scrap Metal BalerSA Y83-T-160A Scrap Metal BalerSA Y83-T-200BUA Scrap Metal BalerSA Y83-T-250B Scrap Metal BalerSA Y83-100 Scrap Metal BalerSA Y83-125 Scrap Metal BalerSA Y83-160 Scrap Metal BalerSA Y83-200 Scrap Metal BalerSA Y83-250 Scrap Metal BalerSA Y83-315 Scrap Metal BalerSouth Africa Horizontal Metal ShearSouth Africa Q43 Alligator ShearSA Q43-800 Alligator ShearSA Q43-1000 Alligator ShearSA Q43-1200 Alligator ShearSA Q43-1600 Alligator ShearSA Q43-2000 Alligator ShearSA Q43-2500 Alligator ShearSA Q43-4000 Alligator Shear.

Hydraulic Tools GeorgeGeorge Hydraulic ToolsTools Suppliers GeorgeGeorge Engineering ToolsGeorge Engineering SuppliersGeorge Engineering ImportersHardware Importers GeorgeHardware Suppliers GeorgeGeorge Building SuppliersGeorge Nuts Bolts SuppliersGeorge Nuts Bolts ImportersGeorge Tools ImportersHardware Tools Suppliers George.

IBE AFRICA GeorgeBeauty Salon GeorgeBeauty Spa GeorgeBeauty Spa Garden RouteBeauty Health GeorgeBeauty Health Care George.

Accommodation George. Accommodation Garden RouteGeorge Self Catering AccommodationSelf Catering Accommodation George AreaSelf Catering Accommodation GeorgeSelf Catering Accommodation Garden RouteSelf Catering GeorgeAccommodation George Self CateringLodge Garden Route. Self Catering Garden RouteSelf Catering Accommodation Garden Route EdenGeorge AccommodationSelf Catering George AreaAccommodation George Site Entertainment AreaAccommodation George AreaAccommodation Self Catering. Mountain View Lodge Google plus. photo1. photo2. photo3. photo4. photo5. photo6. photo7. photo8. photo9. photo10. photo11. photo12. photo13. photo14Mountain View Lodge Facebookphoto1. photo2. photo3. photo4. photo5. photo6. photo7. photo8. photo9. photo10. photo11. photo12. photo13. photo14. photo15. photo16. photo17. photo18. photo19. photo20. photo21. photo22. photo23. photo24. photo25. photo26.

Garden Route Sound HireGeorge Sound HireWedding DJ ServicesSound Equipment HireGeorge Sound Hire. DJ MonréDJ Andy CueSound Equipment Hire George.

Eden Grass Cutters GeorgeGarden Services GeorgeGrass Cutters GeorgeGeorge Grass Cutters

OHS Training GeorgeOHS Training Garden RouteOHS Training South Africa. Handeling Dangerous Training SAHandeling Dangerous Training GeorgeHandeling Dangerous Goods GeorgeHandeling Dangerous Goods SA.

George AppliancesGeorge Appliances StoreServices Appliances GeorgeInstallation Appliances GeorgeAppliances George ServicesCooking Appliances Store GeorgeCooling Appliances Store GeorgeLaundry Appliances Store GeorgeDishwashers Store George

Party Bus Rental GeorgeParty Bus George.

George DstvDstv Installation George. George DSTV Installation. DSTV Decoders GeorgeDSTV Decoders Garden RouteDSTV Dishes George. DSTV Dishes Garden Route. DSTV Products George. DSTV Installation Garden RouteDSTV Services Garden Route. DSTV Services GeorgeDSTV GeorgeDSTV Repairs GeorgeDSTV Repairs Garden Route. DSTV Products Garden RouteDSTV Self Service George. George Dstv facebook. George Dstv Google plus.

Power Support UnitsPower UnitSolar PowerAlternative Home Power.

GARDENSEden GardensEden Grass CuttersBudget TuindiensteWEBPOWERFORYOUGarden ServicesGrass Cutters GeorgeTuindienste GeorgeEden Grass Cutters.

Garden Route Generator HireGeorge Generator HireGenerator Hire Garden Route.

Printing GeorgePrinting Garden RouteSign Products GeorgeSign Printing Garden Route.

Forklifts Sales Rentals GeorgeForklifts Rental Garden RouteGeorge Hire Rental ForkliftsHire Forklifts George SA.

Beauty Salon BenoniNon Surgical Treatment BoksburgNon Surgical Treatment BenoniNon Surgical Treatment Kempton ParkBotox Brentwod ParkBotox Fillers BenoniFillers Kempton ParkFillers Botox Kempton ParkFillers Botox BenoniBotox Fillers Kempton ParkBotox Fillers BoksburgManicures BenoniPedicures BenoniBoksburg Non Surgical TreatmentsBenoni Non Surgical TreatmentBrentwood Park Non Surgical TreatmentBeauty Salon Boksburg Benoni.

Ducting Venting GeorgeSteel Works GeorgeSteel Constructions GeorgeSteel Structures George.

Garden Route Wedding Events DJWedding DJ GeorgeWedding Event ServicesParty Wedding Venues Garden RouteCalandra RestaurantWedding Event Photos.

Boland Pumps Somerset WestPumps Installation Cape TownPumps Repairs Cape TownPumps Supply Somerset West.